I PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI - relacje i wyniki

 W Sobotę 29 marca 2008 w Sobótce koło Wrocławia odbył się I Półmaraton Ślężański.

    Debiutancki bieg ukończyło 618 osób, w czym nie przeszkodziła im ani zmienna pogoda, ani słynna Przełęcz Tąpadła, na którą musieli się wspiąć podczas biegu wszyscy zawodnicy.

      W kategorii OPEN mężczyzn triumfował bezapelacyjnie Ksiądz Rafał Gniła z WKB META Lubliniec (1:14:09). Wśród kobiet zwyciężyła zaś reprezentantka MaratonyPolskie.PL TEAM - Anna Balbus (1:36:16)

      Walka w klasyfikacji zawodników - mieszkańców Sobótki zakończyła się zwycięstwem Henryka Załęskiego (1:30:16), a zawodników WKB Piast Wrocław - Mariana Czerskiego (1:21:18)

      Z nr 1 w 1 Półmaratonie Ślężańskim pobiegł w FOB Sharana w Afganistanie Ksiądz Henryk Kaczmarek. W linku fotki. Niestety nikt nie mógł zrobić fotek trakcie biegu. Ksiądz Biegł sam z plecakiem w którym miał pojemniki z wodą. Bieg był na wysokości 2100 m npm. Było bardzo słonecznie i panowała wysoka temperatura. Czas jaki osiągnął może nie jest rewelacyjny - 02.12.15 ale biorąc pod uwagę warunki i okoliczności budzi podziw. Pozdrawiamy księdza serdecznie i dziękujemy za udział. Medal prześlemy.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, i prezentujemy pełne wyniki poszczególnych kategorii:      Zachęcamy do obejrzenia galerii fotografii z imprezy: