ŚLĘŻAŃSKA LIGA SIATKÓWKI MĘŻCZYZN 2008/09

5 listopada 2008 roku odbyło się spotkanie organizacyjne kolejnej edycji Ślężańskiej Ligi Siatkówki. Dziesięć zespołów z Sobótki i okolic potwierdziło udział w rozgrywkach na przełomie 2008 i 2009 roku. Z rywalizacji w tym sezonie zrezygnowała niestety zdecydowanie najlepsza ekipa poprzednich rozgrywek SPARTA PUSTKÓW, a także UKS JORDANÓW (5 miejsce).  Wydawać się może, iż poziom całej ligi będzie przez to nieco niższy, z pewnością jednak nie straci ona na atrakcyjności. Drużyny dysponują bowiem bardziej wyrównanymi składami. Pojawia się coraz więcej młodszych graczy, ale nie brakuje też weteranów. Należy zwrócić uwagę, że modyfikacji uległ system punktowania. Organizatorzy postanowili, że za wygraną 2-0 zwycięzca otrzyma 3 punkty, za wygraną w stosunku 2-1 zwycięzca otrzyma 2 punkty, a przegrany 1 punkt. Ma to zachęcić zawodników do walki o każdego seta.

W obecnej sytuacji trudno wskazać wyraźnego faworyta całej rywalizacji. Na pewno spore szanse na końcowy sukces mają zawodnicy z JASZKOTLA (w historii występów w lidze zajmowali kolejno 1 i 2 miejsce). W gronie zespołów walczących o najwyższe laury powinny się znaleźć OSiR BUDEKOM SOBÓTKA (osłabiony brakiem dwóch podstawowych graczy wysokich), OSiR SOBÓTKA (drzemie w nich spory potencjał, jednak w najważniejszych momentach nie potrafili do tej pory tego potwierdzić) i OSiR KUNÓW (doświadczona już ekipa, która ciągle pozostawała w cieniu najlepszych). Sporo namieszać mogą zespoły złożone z młodych zawodników, OSP SOBÓTKA (ciekawy, szeroki skład), OSiR ROGÓW czy OSiR STARY ZAMEK (który wraca do rozgrywek po rocznej przerwie). Niewiadomą stanowią oba zespoły złożone z doświadczonych graczy: TRANSPORTOWCY i OSiR „ŚLĘŻA” SOBÓTKA oraz waleczni zawodnicy OSiR MIROSŁAWICE. Wszystkie te drużyny stać na sprawienie niespodzianek, szczególnie w tak zaciętej rywalizacji jaka zapowiada się w tych rozgrywkach!